كتاب مربوط به دهه كرامت

1393/6/4 سه شنبه

از سوی اداره کل امور فرهنگی نهاد صورت پذیرفت؛

معرفی برخی از برترین های حوزه نشر کتاب به مناسبت دهه کرامت

اداره‌ کل امور فرهنگی ‌نهاد گلچینی از بهترین کتاب­های حوزه نشر در خصوص علی بن موسی الرضا(ع)، حضرت فاطمه معصومه(س) و حضرت احمد بن موسی(ع) را در قالب پوستر این چند کتاب با عنوان «با کریمان کارها دشوار نیست»، به کتاب دوستان معرفی نموده است.

 

 

به گزارش روابط عمومی نهاد کتابخانه های عمومی کشور،‌ اداره‌ کل امور فرهنگی ‌نهاد همزمان با فرا رسیدن دهه کرامت و میلاد کریمان اهل البیت حضرت علی بن موسی الرضا(ع)، حضرت فاطمه معصومه(س) و حضرت احمد بن موسی(ع) و در راستای تبیین ابعاد شخصیتی و تحلیل وقایع تاریخی این بزرگواران، گلچینی از بهترین کتاب­های حوزه نشر را در قالب پوستر این چند کتاب با عنوان «با کریمان کارها دشوار نیست»، به مخاطبین فرهیخته و کتاب دوست نموده است.

·       یکی از جامعترین آثاری که در دوران معاصر در خصوص ابعاد مختلف زندگی حضرت امام رضا علیه السلام نگاشته شده، کتابی با عنوان امام علی ابن موسی الرضا علیهما السلام (زندگانی و سیره، سخنان و آموزه ها، مشهد و حریم رضوی) از انتشارات بنیاد پژوهش های آستان قدس رضوی است. 

·        به مناسبت ولادت حضرت احمد بن موسی علیهما السلام کتابی با عنوان چلچراغ شیراز؛ تحلیلی از قیام احمد بن موسی و برادران امام رضا علیه السلام نوشته جلیل عرفان منش از بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی است که یکی از جدیدترین و جامع ترین آثار تحلیلی در خصوص قیام حضرت احمد بن موسی علیهما السلام و برادران امام رضا علیهم السلام به شمار می­آید.

·        رساله ذهبیه مجموعه آموزه‌های طبی و بهداشتی هشتمین اختر تابناک آسمان ولایت و امامت حضرت علی بن موسی الرضا علیه السلام با ترجمه دکتر محمد دریایی از انتشارات سفیر اردهال است. این متن قدسی، شمه‌ای از علوم جهان شمول آن حضرت را آشکار می‌سازد و شدیداً برای مباحث طب و تغذیه و سلامت متناسب با زندگی امروز هم کاربردی است، از دیگر ویژگی های این کتاب، می‌توان به تسلط مؤلف کتاب در حوزه علم پزشکی و علم طب سنتی اشاره کرد.

·        مرحوم محمد محمدی اشتهاردی یکی از برجسته ترین نویسندگان معاصر در حوزه تاریخ اسلام است. کتاب حضرت معصومه (سلام الله علیها)، فاطمه دوم از انتشارات اخلاق یکی از جامع­ترین آثاری است که از ایشان در خصوص حضرت فاطمه معصومه تألیف شده است. که به تبیین بسیاری از وقایع پرداخته و نسبت به  سئوالات تاریخی در این زمینه پاسخگو است.

·        فاطمه معصومه (سلام الله علیها) طریقی در تحقق ولایت الهیه نوشته و تحقیقی از رضیه کشتکاران و محمد گیتی (یقطین) از انتشارات فجر ولایت یکی از کتابهایی است که با رویکردی معرفتی به شخصیت بانوی کرامت حضرت معصومه سلام الله علیها نگارش یافته است. رویکرد بسیار ارزشمند و عمیقی که در این کتاب در تبیین ویژگیهای معرفت شناختی حضرت معصومه وجود دارد اگر نگوییم بی نظیر قطعاً کم نظیر است و در درک بهتر سببیت جایگاه رفیع حضرت معصومه سلام الله علیها نسبت به سایر امام زادگان بسیار گره گشاست.

·        مهارتهای زندگی در سیره­ی رضوی نوشته محمد رضا شرفی از انتشارات قدس رضوی که به قلم یکی از روان­شناسان کشور تألیف شده است. با پیوند دادن میان این تعالیم حیات بخش الهی و علم روان­شناسی به ارائه­ی راهکارهای بهتر زیستن پرداخته و با رویکرد پرهیز از پرگویی به ارائه­ی مطالبی متناسب با زندگی امروز و کاربردی برای تحقق سبک زندگی اسلامی در دوران معاصر با توجه به سیره معصومین (به ویژه امام رضا علیه السلام) پرداخته است.

·        نگین ایران: پژوهشهایی علمی درباره امام علی ابن موسی الرضا نوشته میرزا محمد کاظمینی ازانتشارات ریحانه الرسول یزد، عنوان دانشنامه­ای است مشتمل بر ده ها مقاله علمی، به قلم محققان و مولفان ایرانی و غیر ایرانی، که اغلب آنان را معاصران تشکیل می دهند.

·        رمان ولادت از انتشارات کتاب نیستان نوشته سعید تشکری از آن رمان‌های جذابی است که ضمن دارا بودن زبانی فاخر و لطیف با تورق آن می توان تاریخ را مرور نمود. رمانی که بر اساس مستندات تاریخی بوده و نگاهی تازه به دورانی دارد که امام رضا علیه السلام وارد ایران می­شود و روایاتی از مهربانی خاندان نور برای رستگاری دوستان و دشمنان را برای خواننده بازگو می ­کنند.

 

سایر کتاب های مفید در این موضوع در کتابچه­ای مشتمل بر 20 عنوان از بهترین کتاب­های مرتبط با این ایام به شرح ذیل به علاقمندان معرفی می شود:

عنوان

مولف

ناشر

اقیانوس مشرق

مجید پورولی

عصر داستان

بی تو یک سال است

نجمه کتابچی

کتاب دانشجویی

چلچراغ شیراز

جلیل عرفان منش

بنیاد پژوهشهای اسلامی

حضرت معصومه (سلام الله علیها)،فاطمه دوم

محمد محمدی اشتهاردی

اخلاق

روز هشتم

مجید سعدآبادی

کتاب نشر

زندگی سیاسی هشتمین امام

سید جعفر مرتضی عاملی

دفتر نشر فرهنگ اسلامی

عشق هشتم

کمال السید

کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان

فاطمه معصومه طریقی در تحقق ولایت الهیه

رضیه کشتکاران

فجر ولایت

فرد و جامعه در کلام امام رضا (علیه السلام)

محمد شجاعی

محیی

قصه های منظوم از زندگی امام رضا(علیه السلام)

رحیم عباسی

به نشر

مجموعه " زندگی رضوی"

ملیحه جهانبخش

آستان قدس رضوی

نگین ایران

میرزامحمد کاظمینی

صحیفه خرد

ولادت

سعید تشکری

کتاب نیستان

زندگانی و قیام احمدبن موسی (ع)

جلیل عرفان منش

دانشنامه فارس

امام علی ابن موسی الرضا (زندگانی و سیره سخنان و آموزه ها مشهد و حریم رضوی)

به کوشش بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی

 بنیاد پژوهشهای اسلامی آستان قدس رضوی

رساله ذهبیه ، سفارشات پزشکی و بهداشتی امام رضا علیه‌السلام به مأمون 

محمد دریایی

سفیر اردهال

آموزه های طبی و بهداشتی امام رضا﴿ع: تحلیل های علمی طب الرضا﴿عبر اساس طب نوین

محمد دریایی

سفیر اردهال

زندگی به سبک خورشید (سیری در سیره و سبک زندگی امام رضا علیه السلام) 

مهدی غلامعلی

جمال

مهارت های زندگی در سیره رضوی

محمدرضا شرفی

انتشارات قدس رضوی

گلدسته ای از کرامات حضرت معصومه سلام الله علیها

علی اکبر مهدی پور

انتشارات رسالت

پنجره فولاد: روایتی از زندگی شمس الشموس، علی بن موسی الرضا علیه آلاف التحیة و الثناء

 امیر صادقی گیوی

میراث اهل قلم

 

 

 

تاريخ درج : 16/05/1395, 03:43
2016-08-06-03-43-10
   
تاريخ درج : 04/05/1395, 03:46
2016-07-25-03-46-37
معرفی 4 کتابِ طرح «کتاب‌خوان ماه» مرداد 1395 معاونت توسعه کتابخانه‌ها و کتابخوانی نهاد کتابخانه‌های عمومی کشور کتاب‌های «دُرّ و صدف»، «خورشید می‌ماند...
تاريخ درج : 28/04/1395, 10:02
بروزشده
2016-07-18-10-02-24
همراه با نشستهای کتاب خوان کتابخانه ای: نشست کتاب خوان کتابخانه ای در کتابخانه نظيري نیشابور از سری نشستهای کتاب خوان کتابخانه ای استان به همت کتابخانه...
تاريخ درج : 21/04/1395, 07:21
بروزشده
2016-07-11-07-21-13
  نام کتاب:  نامه های بلوغ نویسنده: علی صفائی حائری(عین_صاد) ناشر : انتشارات لیله القدر معرفی: نامه های بلوغ (معرفی کتاب، زنگ های پرورشی‌) نامه...
تاريخ درج : 30/03/1395, 10:43
بروزشده
2016-06-19-10-43-16
تاريخ درج : 23/03/1395, 08:29
2016-06-12-08-29-55
حمید سبزواری، شاعر شعرهای مشهور و ماندگار دوران انقلاب اسلامی و دفاع مقدس، در سن 91 سالگی در بیمارستان آسیای تهران دار فانی را وداع گفت. شعرهای بلند...
تاريخ درج : 23/03/1395, 07:54
بروزشده
2016-06-12-07-54-50
اطلاعیه مهم: ضمن تبريك حلول ماه مبارك رمضان و آرزوي قبولي طاعات و عبادات، به اطلاع مي‌رساند برابر موافقت به عمل آمده، جرايم ديركرد كليه اعضاء...
تاريخ درج : 23/03/1395, 06:51
2016-06-12-06-51-25
مسابقه بزرگ اینترنتی     درماه مبارك رمضان به منظور افزایش آگاهی دینی جامعه ، مسابقه بزرگ و اینترنتی ( نیایش آگاهانه) برگزار می شود.   به گزارش...

اوقات شرعیحاضرین در سایت

ما 11 مهمان و بدون عضو آنلاین داریم

وضیعت آب و هوا

Cannot get neyshabur location id in module mod_sp_weather. Please also make sure that you have inserted city name.

شرایط عضویت

  • تکمیل برگ درخواست عضویت
  • پرداخت حق عضویت برای یک سال (30000ریال)
  • تبصره1 : عضویت افراد بازنشسته و تحیت پوشش کمیته امداد و بهزیستی و مراکز خیریه و جانبازان و خانواده شهدا,کلیه معلولان و خردسالان رایگان می باشد.(5000 ریال جهت صدور کارت دریافت می شود)
  • تبصره 2: کتابداران سازمان های دولتی و دانشجویان رشته کتابداری (کارت دانشجویی), عضویت خانوادگی (حداقل سه نفر),دانش آموزان از مقطع ابتدایی تا راهنمایی مشمول تخفیف نیم بها (50 درصد تخفیف) می باشند.(مبلغ عضویت 20000 ریال می باشد)

آمار بازدیدکنندگان

امروز: 6

دیروز: 28

این هفته: 116

این ماه : 582

کلی: 12577

درباره كتابخانه

معرفي بخش هاي كتابخانه:

كتابخانه نظيري شامل بخش هاي مخزن مرجع،نشريات، كودك، ديداري شنيداري، كمك درسي، سالن هاي مطالعه مجزاي خواهران و برادران مي باشد.

بخش مخزن

مخزن شامل    14896 عنوان و      18647نسخه كتاب در رده هاي موضوعي (000) كليات، (100) فلسفه و روانشناسي، (200) دين و مذهب، (300) علوم اجتماعي، (400) زبان، (500) علوم خاص، (600) علوم عملي، (700) هنرو سرگرمي، (800) ادبيات، (900) تاريخ و جغرافيا مي باشد.

بخش كودكان

اين بخش در حال حاضر مجموعا داراي 1352     نسخه كتاب در موضوعات داستان هاي قرآني، شعر، داستان  هاي و.... براي گروه هاي سني الف، ب، ج، مي باشد. اين بخش نيز داراي نشريات كودكان، وسايل نقاشي، اسباب بازي و سرگرمي و ... مي باشد.

بخش مرجع

اين بخش داراي  نسخه كتاب شامل انواع فرهنگ هاي فارسي، انگليسي و ...، دايره المعارف هاي عمومي و اختصاصي، كتابشناسي، زندگينامه ها، اطلس ها و ... جهت تحقيق و پژوهش مي باشد.

بخش نشريات

بخش نشريات كتابخانه شامل 41 عنوان مجله در موضوعات مختلف و 7 عنوان روزنامه مي باشد.

بخش ديداري و شنيداري

اين بخش با 100 حلقه لوح فشرده و نرم افزارهاي آموزشي به صورت مجزا آماده ارائه خدمات به اعضائ محترم مي باشد.

بخش كتاب هاي كمك درسي

اين بخش داراي   966 نسخه كتاب كمك درسي در رشته هاي مختلف تحصيلي در مقاطع ابتدايي، راهنمايي، دبيرستان، كارداني و كارشناسي مي باشد.

 

 

 

 

 

تماس با ما

آدرس : خراسان رضوي ، نيشابور ، خيابان سيمتري طالقاني ، كتابخانه نظيري
تلفن : 5143332130
ایمیل :این آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید
وب سایت : www.naziripl.ir